Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę zw.- 22.06.2025 roku.
-
Wszystkim parafianom, którzy przyczynili się do uświetnienia Uroczystości Bożego Ciała: za przywiezienie i przyozdobienie zielenią obejścia Kolegiaty; za przygotowane i pięknie udekorowane ołtarze, a również okna w domach i w sklepach na trasie procesji; Policji i Braciom Strażakom za zabezpieczenie trasy procesji, a szczególniej Strażakom z Witkowa, Orzełka i Radzimia za niesienie baldachimu w czasie procesji i w Oktawie Bożego Ciała; wszystkim Członkom Żywego Różańca, niosącym Różaniec i chorągwie; Pani Katechetce, dziewczynkom sypiącym kwiatki i Paniom opiekującymi się tymi dziećmi; Panom Organistom, chórowi parafialnemu, Panu Arkowi trębaczowi za oprawę muzyczną; Wam Drodzy parafianie szczególnie bardzo licznie uczestniczącym czynnie w procesji eucharystycznej ulicami naszego miasta składamy najserdeczniejsze „Bóg zapłać”
Także serdeczne podziękowanie za przywiezienie brzózek do dekoracji ołtarzy eucharystycznych składamy Panom: Edwardowi Krawczykowi, Mirosławowi Kobus, Grzegorzowi Blejder, Antoniemu Liss – Bóg zapłać.
-
Msze św. wraz z procesją eucharystyczną w Oktawie Bożego Ciała, w dni powszednie, są sprawowane, w Kolegiacie, codziennie o godz. 18:00, dzisiaj natomiast procesja eucharystyczna odbędzie się po Sumie parafialnej. W czwartek na zakończenie Oktawy odbędzie się obrzęd błogosławieństwa wianków.
-
W piątek obchodzimy uroczystość NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA. Po Mszy św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem wraz z litanią do Najświętszego Serca Jezusowego odmówimy Akt wynagrodzenia NSPJ. Jest to jednocześnie Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania potraw mięsnych.
-
Również w piątek o godz. 8:00 w Kolegiacie i w Dużej Cerkwicy będą sprawowane Msze św. dziękczynne na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego.
-
W sobotę w Kolegiacie odbędzie się spowiedź św. przed odpustowa, z udziałem prezbiterów z naszego dekanatu, w godz. od 8:00 – 9:00 i po południu od 16:30 – 18:00. By uzyskać odpust zupełny i z czystym sercem przyjąć w tym dniu Komunię św. należy być w łasce uświęcającej. Prosimy skorzystajcie z sakramentu Pokuty.
-
W przyszłą niedzielę tj. 29 czerwca przypada uroczystość Śś. Ap. Piotra i Pawła. Jest to jednocześnie główna uroczystość odpustowa naszej parafii, a także święto całej Kapituły Kolegiackiej Kamieńskiej. Sumie odpustowej o godz.17:00, na wyraźne życzenie ks. Biskupa, z procesją eucharystyczną wokół Kolegiaty przewodniczyć będzie ks. Bp. Diecezjalny dr Ryszard Kasyna.
Nadmieniam jednocześnie, że Suma odpustowa jest tą szczególną Mszą św. w dniu odpustu dlatego bardzo gorąco zachęcam do naprawdę licznego uczestnictwa w tej Mszy św. wszystkich naszych parafian, która będzie bezpośrednio transmitowana w internecie i przez Radio Głos.
Również tradycyjnie zwracamy się z uprzejmą prośbą o przynoszenie na plebanię, w miarę swoich możliwości, wszelkich artykułów żywnościowych na stół biesiadny dla księży spowiedników, z góry składając życzliwym ofiarodawcom najserdeczniejsze „Bóg zapłać”.
-
Kontynuując rozpoczęty w ubiegłym roku zwyczaj nawiedzania kościołów świętujących odpust Matki Bożej Nieustającej Pomocy, głównej patronki naszej diecezji, Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej Pelplińskiej zachęca do nawiedzeń tych kościołów także w tym roku. W związku z uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa przypadającą w dniu liturgicznego wspomnienia Matki Bożej Nieustającej Pomocy, obchody tegoroczne będą miały miejsce, w sobotę 28 czerwca br. Dla naszego dekanatu Msza św. odpustowa będzie sprawowana w Żalnie o godz. 18:00. Zapraszamy!
-
W zakrystiach kościołów proszę odebrać kolejne numery prenumerowanych czasopism.

