13 czerwca 2026
13 czerwca na terenie naszej parafii odbył się Piknik Rodzinny Domu Pomocy Społecznej im. Św. Anny, który rozpoczął się od Mszy św. polowej sprawowanej przez ks. Brunona Lubińskiego. Oprawę muzyczną Mszy św. przygotował organista p. Michał Leszczyński wraz z p. Małgorzatą Grzelka.
5 czerwca 2026
Dnia 5 czerwca ks. Mateusz obchodził 12. rocznicę swoich święceń kapłańskich. Uroczystą Mszę św. jubileuszową ks. Mateusz sprawował w naszej Kolegiacie wraz z kolegami z rocznika święceń o godz. 11:00. Pod koniec uroczystej Mszy św. liczne delegacje złożyły gratulacje i przekazały życzenia Księżom Jubilatom. Oprawę muzyczną przygotował p. organista wraz z kameralną grupą wokalną chóru parafialnego. Księża jubilaci w darze ufiarowali dla parafii 5 ornatów.
4 czerwca 2026
Wszystkim parafianom, którzy przyczynili się do uświetnienia Uroczystości Bożego Ciała: za przywiezienie i przyozdobienie zielenią obejścia Kolegiaty; za przygotowane i pięknie udekorowane ołtarze, a również okna w domach i w sklepach na trasie procesji; Policji i Braciom Strażakom za zabezpieczenie trasy procesji, a szczególnie Strażakom z Witkowa, Orzełka i Radzimia za niesienie baldachimu w czasie procesji i w Oktawie Bożego Ciała; wszystkim Członkom Żywego Różańca, niosącym Różaniec i chorągwie; Pani Katechetce, dziewczynkom sypiącym kwiatki i Paniom opiekującymi się tymi dziećmi; Panom Organistom, chórowi parafialnemu, Panu Arkadiuszowi Prieba (trębaczowi) za oprawę muzyczną; Wam Drodzy parafianie szczególnie bardzo licznie uczestniczącym czynnie w procesji eucharystycznej ulicami naszego miasta składamy najserdeczniejsze „Bóg zapłać”.
31 maja 2026
W uroczystość Trójcy Najświętszej, w naszej parafii odbyło się uroczyste przyjęcie dzieci do I‑wszej Komunii św. Najserdeczniejsze podziękowanie składamy ks. Mateuszowi za całoroczną katechezę i liturgiczne przygotowanie całej uroczystości. Rodzicom neokomunikantów za piękne dekoracje kwiatowe., a p. Organiście, scholii parafialnej, Panu grającemu na trąbce i Pani fletnistce za organizację oprawy muzycznej – wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”. Szczególne podziękowanie składamy także p. Stefani Czapiewskiej równie za całoroczne katechezy i za pomoc w bezpośrednim przygotowaniu dzisiejszej Uroczystości – najserdeczniejsze „Bóg zapłać”. Jednocześnie rodzicom dzieci pierwszokomunijnych składamy serdeczne podziękowanie za ofiarowany tegoroczny dar ołtarza – komplet nowych świec ołtarzowych dla Kolegiaty. Bóg zapłać.
30 maja 2026
30 maja, ks. Bp Ryszard Kasyna udzielił sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży z dekanatu (z parafii Kamień Kraj., Dąbrówka i Płocicz). Najserdeczniejsze podziękowanie składamy ks. Mateuszowi za dwuletnią katechezę przygotowującą naszą młodzież do Bierzmowania i liturgiczne przygotowanie całej uroczystości. Podziękowania także dla p. organisty, p. Sylwii Osińskiej (śpiew, flet) z Chojnic oraz parafialnej grupie młodzieżowej za opracowanie muzyczne, Służbie liturgicznej, Osobom przygotowującym dekoracje kościoła i wszystkim zaangażowanym w organizację uroczystości. Bóg zapłać.
Fot. Tomasz Kucharski
24 maja 2026
W niedzielę Zesłania Ducha św., podczas Sumy parafialnej odbył się obrzęd poświecenia nowego ornatu z wizerunkiem wszystkich świętych, jako dar Jubilata ks. Brunona Lubińskiego dla naszej Kolegiaty. Bóg zapłać.

17 maja 2026
W miesiącu maju poświęconym naszej Matce – Maryi, w niedzielę dnia 17 maja 2026 r. w Kolegiacie w Kamieniu Krajeńskim odbył się Przegląd pieśni i piosenki Maryjnej „Królowej Anielskiej śpiewajmy’’. W przeglądzie wzięli udział: dzieci, młodzież i dorośli (soliści, zespoły, chór) z dekanatu kamieńskiego oraz z Gutowca i Chojnic. Każdy podmiot muzyczny prezentował piękne piosenki Maryjne. Przegląd nie miał formy konkursowej. Przegląd rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem pieśni „Chwalcie łąki umajone’’. Wszystkich uczestników oraz wiernych zgromadzonych w kościele powitał ks. Proboszcz Eugeniusz Pepliński. Następnie odbyły się prezentacje i występy uczestników przeglądu, które przedstawiała prowadząca konferansjerkę p. Angelika Rzeźnik. W tegorocznym przeglądzie wystąpili:
- Chór „Petrus et Paulus’’ z parafii Kamień Krajeński pod kier. p. Michała Leszczyńskiego i akompaniamencie p. Dominika Rzeźnika
- Daniela Zemka z Płocicza uczennica Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kamieniu Krajeńskim pod kier. p. Stefanii Czapiewskiej
- „Zespół BBD’’ z Witkowa w składzie: p. Beata Nowicka, p. Danuta Sałasińska, p. Bogdan Sałasiński z parafii Kamień Krajeński
- p. Michał Giersz z Gutowca (trąbka)
- Cyprian Zemka z Płocicza – uczeń Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kamieniu Krajeńskim pod kier. p. Stefanii Czapiewskiej
- Trio (rodzeństwo) w składzie: Zofia, Jan i Marceli Wenda – uczniowie Szkoły Muzycznej w Chojnicach, reprezentujący parafię Wałdowo pod kier. swoich rodziców pp. Anny i Jana Wenda
- Zespół wokalny w składzie: p. Barbara Tybura, p. Daria Pawlak, p. Piotr Sałasiński z parafii Kamień Krajeński przy akompaniamencie p. Dominika Rzeźnika
- Zespół wokalno – instrumentalny „KarmeLove’’ z parafii Zamarte w składzie: O. Zbigniew Stachowicz, p. Hanna Niciejewska, p. Kazimierz Kucharski, Oliwier Wirkus, Sara Pietrzak, Oliwia Pietrzak.
Po muzycznych występach ks. Proboszcz Eugeniusz Pepliński wraz z p. Michałem Leszczyńskim – koordynatorem przeglądu, wręczyli pamiątkowe dyplomy i statuetki wszystkim uczestnikom tegorocznego przeglądu dziękując za piękne występy. Podziękowania otrzymali także: Członkowie chóru „Petrus et Paulus’’ za organizację przeglądu, Członkowie parafialnego oddziału „Caritas’’ za pomoc w organizacji przeglądu, Miłosz Cyrybał z Chojnic za obsługę techniczną i akustyczną, p. Dominik Rzeźnik za akompaniamenty i p. Angelika Rzeźnik za przygotowanie projektów graficznych i konferansjerkę. Po uroczystym podsumowaniu przeglądu wszyscy uczestnicy zostali utrwaleni na wspólnej fotografii. Przegląd zakończył się słodkim poczęstunkiem i spotkaniem towarzyskim w sali „Betania’’ przy kolegiacie. Dziękujemy wszystkim obecnym parafianom, uczestnikom i organizatorom tego muzycznego wydarzenia. Serdeczne Bóg zapłać.
17 maja 2026
W niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego, Suma o godz. 11:00 była sprawowana w intencji ks. Brunona Lubińskiego z okazji 45. rocznicy święceń kapłańskich. Pod koniec Mszy św. ks. Prob. Eugeniusz Pepliński oraz liczne delegacje złożyły Jubilatowi serdeczne życzenia i gratulacje z okazji tego pięknego jubileuszu. Oprawę muzyczną animował nasz chór parafialny „Petrus et Paulus’’ pod kier. organisty p. Michała Leszczyńskiego i akompaniamencie p. Dominika Rzeźnika.
16 maja 2026
16 maja, Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Kamieniu Kraj. zorganizował uroczyste obchody Gminnego Dnia Strażaka w Kamieniu Kraj. Uroczysta Msza św. w intencji Strażaków była sprawowana w Kolegiacie, którą sprawował ks. Mateusz Szumała. Oprawa muzyczna – Orkiestra dęta z Łobżenicy.
Maj 2026
W dniach 11 – 13 maja przypadały tzw. „Dni Krzyżowe”, w czasie których Kościół modli się do Boga w różnych potrzebach ludzi, a zwłaszcza o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Msze święte w te dni połączone z procesjami i nabożeństwami o urodzaje były sprawowane w poszczególnych miejscowościach naszej parafii.
9 maja 2026
Pielgrzymi z naszej parafii w Kamieniu Krajeńskim i zaprzyjaźnieni pielgrzymi z okolic dnia 9 maja br. uczestniczyli po raz kolejny w pielgrzymce Szlakiem Sanktuariów Maryjnych Diecezji Pelplińskiej. Pielgrzymka była w duchu dziękczynienia za każde powołanie kapłańskie i zakonne oraz o nowe powołania, o pokój i w intencjach własnych Panu Bogu wiadomych. Kamień Krajeński – Lubiszewo – Pelplin – Kamień Krajeński. Dziękujemy Wszystkim pielgrzymom i organizatorce p. Stanisławie Simińskiej za ten piękny czas wspólnej modlitwy pielgrzymowania i pielgrzymich rozmów. Dziękujemy kapłanom z parafii MB Pocieszenia w Lubiszewie i pani Teresie – zakrystiance oraz paniom przewodnik w Pelplińskiej Katedrze i Muzeum Diecezjalnym. Opiekunem duchowym był ks. Mateusz Szumała.
3 maja 2026
3 maja w uroczystość NMP Królowej Polski była sprawowana uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny przez ks. Proboszcza Eugeniusza Peplińskiego, który również wygłosił homilię w duchu religijno ‑ patriotycznym. Na zakończenie Mszy św., przed obrazem Pani Jasnogórskiej odczytano akt milenijny zakończony odśpiewaniem apelu jasnogórskiego. W Mszy św. brały udział delegacje i poczty sztandarowe. Oprawę liturgiczną przygotowali kamieńscy harcerze, a muzyczną organista p. Michał Leszczyński w duecie z p. Małgorzatą Grzelka.
23 kwietnia 2026
Dnia 23 kwietnia odbyła się uroczystość odpustowa ku czci św. Wojciecha w Dużej Cerkwicy. Sumie odpustowej oraz procesji wokół kościoła przewodniczył ks. Brunon Lubiński. Oprawę muzyczną przygotował p. Michał Leszczyński wraz z p. Dominikiem Rzeźnikiem. Na zakończenie uroczystej Mszy św. ks. Proboszcz podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości oraz dbającym o kościół przez cały rok. Serdeczne podziękowanie wyrażamy Panom Strażakom z OSP Duża Cerkwica, za pełną obsługę procesji Eucharystycznej wokół swojego kościoła. Bóg zapłać. Podziękowania należą się wszystkim, którzy dbają o kościół w Dużej Cerkwicy i aktywnie uczestniczą w duszpasterstwie, szczególnie szafarzom Komunii św.: p. Janowi Pawlickiemu, p. Zbigniewowi Szmaglińskiemu, p. Zofii Szmaglińskiej, p. Dominikowi Rzeźnikowi – animującemu muzycznie Msze św. w kościołach filialnych oraz ministrantom.
Kwiecień 2026
W Dużej Cerkwicy p. Witold Wanderski wykonał artystycznie nową ambonkę – stół Słowa Bożego. Fundatorami tego dzieła jest rodzina PP. Szmaglińskich, jako wotum dziękczynne za łaskę zdrowia i bł. Boże w rodzinie. Wykonawcy tego wspaniałego dzieła i fundatorom składamy najserdeczniejsze podziękowanie. Bóg zapłać. W niedzielę 12 kwietnia, podczas Mszy św. ks. Mateusz dokonał uroczystego poświęcenia tej wspaniałej ambonki.
12 kwietnia 2026
W niedzielę Miłosierdzia Bożego Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas po wspólnej modlitwie koronki do Miłosierdzia Bożego spotkali się na wspólnej biesiadzie. Wspomnieniom nie było końca. W miłej atmosferze biesiada trwała do godzin wieczornych.

5 kwietnia 2026
Tradycyjnie w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00 w kolegiacie została sprawowana Msza św. rezurekcyjna z procesją wokół kościoła pod przewodnictwem ks. Proboszcza Eugeniusza Peplińskiego. Oprawa muzyczna Mszy św. została przygotowana przez p. organistę i p. Małgorzatę Grzelka.
Wyrażamy serdeczne podziękowanie Panom Strażakom, z OSP Dąbrowa, trzymającym wartę przy Grobie Pańskim i niosącym baldachim w procesji rezurekcyjnej. Bóg zapłać.
Dziękujemy wszystkim wiernym, którzy tak gremialnie uczestniczyli tu w Kolegiacie i korzystali z TV internetowej we wszystkich nabożeństwach Triduum Paschalnego, a również: Panom Organistom, chórowi parafialnemu, Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii św., całej służbie liturgicznej ołtarza, Harcerzom z 3 Kamieńskiej Wielopoziomowej Drużyny „Sokoły”. Bóg zapłać. Siostrze Karolinie i podopiecznym oraz wszystkim czynnie zaangażowanym przy tworzeniu i dekorowaniu tegorocznego Grobu Pańskiego i Ciemnicy, a także dekoracji kwiatowej w Kolegiacie składamy serdeczne podziękowanie. Również dziękujemy Paniom na filiach za ich prace przy udekorowaniu kościołów. Serdeczne podziękowanie składamy ks. Mateuszowi za liturgiczne przygotowanie ceremonii i ołtarzy na całe Triduum Paschalne. Bóg zapłać.
4 kwietnia 2026
O godz. 20.00 w Kolegiacie odbyła się uroczysta celebracja Wigilii Paschalnej pod przewodnictwem ks. Mateusza Szumały. Oprawę muzyczną animował nasz chór parafialny pod kier. p. organisty i akompaniamencie p. Dominika Rzeźnika. Serdeczne podziękowanie Służbie liturgicznej, Panom Szafarzom, wszystkim proklamującym czytania mszalne oraz śpiewającym psalmy. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w przygotowanie liturgii oraz wiernym uczestniczącym w tegorocznej Wigilii Paschalnej.
4 kwietnia 2026
Tradycyjne święcenie pokarmów na stół wielkanocny w Kolegiacie odbyło się o godz. 12:00 i 17:00, ponadto: w Orzełku i Małej Cerkwicy o godz.10:00; w Radzimiu i Witkowie o godz. 10:30; w Dąbrowie i Dużej Cerkwicy o godz. 11:00.
3 kwietnia 2026
Tego dnia w kolegiacie była sprawowana Liturgia Męki Pańskiej pod przewodnictwem ks. Prob. Eugeniusza Paplińskiego. Po zakończeniu obrzędów wielkopiątkowych nastąpiło przeniesienie monstrancji z Najświętszym Sakramentem do Grobu Pańskiego. O godz. 21:00 odprawiliśmy ostatnie tegoroczne nabożeństwo „Gorzkie żale”. Oprawę muzyczną liturgii wielkopiątkowej przygotował kwartet wokalny w składzie: organista p. Michał Leszczyński, p. Małgorzata Grzelka, p. Hanna Atamańska i p. Piotr Pawlak. Wszystkim Panom Strażakom, trzymającym wartę honorową przy Grobie Pańskim składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Składamy najserdeczniejsze Bóg zapłać za dekoracje tegorocznego Grobu Pańskiego s. Karolinie. Bóg zapłać.
2 kwietnia 2026
W Wielki Czwartek – na pamiątkę Wieczerzy Pańskiej i ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa w Kolegiacie była sprawowana uroczysta, koncelebrowana Msza św. pod przewodnictwem ks. Proboszcza Eugeniusza Peplińskiego. Z okazji Święta Kapłańskiego grupy i delegacje parafialne złożyły życzenia i kwiaty Kapłanom naszej parafii. Oprawę muzyczną liturgii przygotował p. organista wraz z przedstawicielami młodzieży: Darią Pawlak, Zuzanną Dobek, Angeliką Rzeźnik i Kingą Kowalewską. Serdeczne podziękowania za udział: Służbie liturgicznej, Panom Szafarzom, Harcerzom oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie okolicznościowej dekoracji ołtarza i ciemnicy. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
29 marca 2026
Dziękujemy młodzieży uczestniczącej w Diecezjalnym Spotkaniu Młodych w Kościerzynie, a w szczególności opiekunom: p. Stefani Czapiewskiej i p. Joannie Cyborowskiej. Bóg zapłać.
29 marca 2026
W niedzielę, zwaną Palmową, na początku Sumy Parafialnej odbyła się procesja z palmami, wokół Kolegiaty poprowadzona przez ks. Mateusza Szumałe. Podczas każdej Mszy św. był sprawowany obrzęd poświęcenia palm. Palmy można było także zakupić od Członków Caritasu. Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii Św. dziękujemy za proklamację Męki Pańskiej. S. Karolinie oraz młodzieży z DPSu dziękujemy za przygotowanie dekoracji w kolegiacie wraz z piękną palmą.
28 marzec 2026
W myśl słów Chrystusa: „przyjdźcie do Mnie wszyscy, a Ja was pokrzepię”. W zadumie i refleksji nad swoim życiem, w oparci o treści Mistycznych Pieśni Wielkopostnych, wysłuchaliśmy koncertu pt. “Wracam do Ciebie” które w sposób duchowy przygotowują Nas do zmartwychwstania Chrystusa w naszych sercach. Wykonawcom: Annie Madej, Emilii Babisz, Jakubowi Piechnik, Dawidowi Krzyk i dyrektorowi Miejsko Gminnego Domu Kultury w Kamieniu Krajeńskim – Dominikowi Gostomskiemu składamy serdeczne Bóg zapłać!
27 marzec 2026
W piątek 27 marca ulicami Miasta w Kamieniu Krajeńskim odbyła się Droga Krzyżowa z pięknymi rozważaniami przygotowanymi przez ks. Mateusza Szumałe. Dziękujemy wszystkim uczestnikom Drogi Krzyżowej.
W sposób szczególny dziękujemy: Policji, OSP Witkowo, OSP Kamień Krajeński, 3 Kamieńskiej Wielopoziomowej Drużynie Harcerskiej Sokoły na czele z Panem Witoldem Cyborowskim, Chórowi „Petrus et Paulus’’ na czele z p. Michałem Leszczyńskim, Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii Świętej, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panu Piotrowi Sałasińskiemu za nagłośnienie, Wszystkim wspólnotom i czynnie zaangażowanym.
BÓG ZAPŁAĆ ZA WSPÓLNĄ MODLITWĘ
Marzec 2026
W dniach 18 – 20 marca Rekolekcje szkolne w Kamieniu Krajeńskim i w Dużej Cerkwicy prowadził ks. dr Arkadiusz Guz – wikariusz z Bazyliki w Chojnicach.
Marzec 2026
W dniach 15 – 18 marzec w naszej parafii odbywały się Wielkopostne Rekolekcje Parafialne. Rekolekcje prowadził ks. Prałat dr Ireneusz Smagliński.
1 marca 2026
W II niedzielę wielkiego postu oprawę muzyczną sumy parafialnej animował nasz chór, wykonując pieśni wielkopostne.

Luty 2026
Dekoracje wielkopostne w kościołach naszej parafii. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie. Bóg zapłać.
Styczeń 2026
Dnia 23 stycznia zakończyliśmy tegoroczną kolędę w naszej parafii. Wszystkim wiernym, którzy przyjęli swoich domach kapłanów, organistów i ministrantów z błogosławieństwem domów i rodziny, a także za składane ofiary kolędowe składamy serdeczne podziękowanie. W intencji wszystkich wiernych, którzy zaprosili swoich duszpasterzy do swoich domów z wizytą kolędową w niedzielę 25 stycznia o godz. 11:00 została, sprawowana koncelebrowana Msza św. Dziękczynna z oprawą muzyczną p. organisty i zaproszonej wokalistki Joanny Gierszewskiej z Chojnic.
18 stycznia 2026
W niedzielę rozpoczynającą Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan oprawę muzyczną Mszy św. o godz. 9:30 animował zespół w składzie: państwo Aleksandra i Ireneusz Bona oraz pani Małgorzata Grzelka.

11 stycznia 2026
W niedzielę Chrztu Pańskiego Sumę parafialną animował muzycznie nasz Chór parafialny, wykonując kolędy i pieśni Bożonarodzeniowe.

11 stycznia 2026
Mimo zimowej aury, mrozu i chłodu, ale z gorącymi sercami zuchy i harcerze z 3 Kamieńskiej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Sokoły” jak co roku wzięli udział w akcji Kolędników Misyjnych, zbierając ofiary do puszek, w kruchtach naszych kościołów, na rzecz „Dzieciom w Sri Lance”. Dziękujemy rodzicom Zuchów i Harcerzy oraz wszystkim ofiarodawcom. W sposób szczególny dziękujemy drużynowemu Witoldowi Cyborowskiemu.
6 stycznia 2026
W Uroczystość Objawienia Pańskiego w wielu miastach i wsiach w Polsce odbywają się Orszaki Trzech Króli. Orszak Trzech Króli to największe uliczne jasełka wystawiane w przestrzeni publicznej. To wspólna i radosna wędrówka wraz z “Trzema” Królami do stajenki, aby pokłonić się Jezusowi, Zbawicielowi świata. Przede wszystkim to manifestacja wiary i wyraz przywiązania do wartości chrześcijańskich i wspólne rodzinne spędzenie czasu w radosnej atmosferze. Dnia 6 stycznia również w Orzełku przynależącym od wiek wieków do parafii śś. Ap. Piotra i Pawła w Kamieniu Krajeńskim: dzięki inicjatywie działania wspólnoty lokalnej społeczności; OSP ORZEŁEK, KGW – ORZELSKIE DZIOŁCHY, po raz III odbył się ORZELSKI ORSZAK. Rodziny, sąsiedzi, organizacje, niezwykli ludzie – poczynając od małych dzieci, a kończąc na zacnych seniorach tworzyli i towarzyszyli w tym wielkim wydarzeniu. Na czele ORSZAKU, za sztandarami i gwiazdą, prowadzeni przez jeźdźców na koniach, Aniołków i Pastuszków podążali Trzej Królowie. Tuż za nimi w koronach na głowie, śpiewnikach w ręku i śpiewem na ustach uczestnicy “Orzelskiego Orszaku”. Uroczysty korowód przemaszerował, docierając do stajenki, gdzie czekała Święta Rodzina i „żywa szopka”. Uczestnicy obejrzeli Jasełka przygotowane przez mieszkańców i włączyli się do wspólnego śpiewu kolęd. Na każdego czekała gorąca kawa/herbata i słodkie wypieki przygotowane przez „Orzelskie Dziołchy”. Przy ognisku można było upiec i zjeść pyszną kiełbaskę z pajdą chleba. Serca Wszystkich Uczestników promieniowały radością i życzliwością. Ks. Proboszczowi Eugeniuszowi Peplińskiemu, gościom, licznie zgromadzonym mieszkańcom wsi i Gminy serdecznie dziękujemy za przybycie i włączenie się do Orzelskiego Orszaku. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w organizację tego wspaniałego wydarzenia. Serdeczne Bóg zapłać.
Inicjator i Koordynator “Orzelskiego Orszaku” – Stefania Czapiewska
6 stycznia 2026
W święto Objawienia Pańskiego, w Domu Zakonnym Sióstr Elżbietanek i DPSie odbyły się odwiedziny duszpasterskie „kolęda’’ z udziałem Naszych Duszpasterzy. Modlitwę kolędową poprowadził ks. Mateusz Szumała.
6 stycznia 2026
W uroczystość Objawienia Pańskiego, na początku Mszy św. o godz. 11.00, pod przewodnictwem ks. Proboszcza Eugeniusza Peplińskiego odbył się orszak Trzech Króli, który ze śpiewem kolęd oraz figurami Mędrców ze wschodu przemaszerował wokół kolegiaty. Następnie figury uroczyście zostały umieszczone w żłóbku przy ołtarzu.











































































































































































































































































































































































































































































































