OGŁOSZENIA XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 7 września 2025 r.

1. W dzisiejszą I Niedzielę m‑ca, o godz.17:30 w Kolegiacie, będzie sprawowane Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy wiernych do udziału.

2. Również w dzisiaj jest uroczyście obchodzony doroczny Odpust parafialny, ku czci Narodzenia NMP w Zamartem. Suma odpustowa rozpocznie się o godz. 12.00, na którą serdecznie zaprasza proboszcz parafii w Zamartem – o. Zbigniew Kolka.

Piesza pielgrzymka do Zamartego wyrusza dzisiaj z przed Kolegiaty o godz. 9:00.

3. W poniedziałek obchodzimy święto Narodzenia NMP. W naszej diecezji jest to jednocześnie dzień modlitw w intencji Kobiet oraz ich misji w Kościele, rodzinach i świecie. Tego dnia podczas Mszy św. uroczyście poświęcamy ziarna siewne, które proszę przynieść do kościoła. 

W tym dniu jest również uroczyście obchodzony odpust parafialny w Wielkiej Kloni. Suma odpustowa rozpocznie się o godz. 17:00, na którą serdecznie zaprasza ks. Proboszcz, którego, jako dziekan, uroczyście wprowadzę w urząd nowego proboszcza.

4. W sobotę, tj. 13 września po Mszy św. wieczornej w Kolegiacie będzie sprawowane nabożeństwo do MB Fatimskiej. O odmówienie Różańca św. i poniesienie figury MB Fatimskiej zapraszamy Naucycieli z Kamienia Kr. i Dużej Cerkwicy.

5. W przyszłą niedzielę, tj. w II niedzielę m‑ca, zbierana kolekta inwestycyjna będzie przeznaczona na dalsze prace renowacyjne w Kolegiacie.

6. Również w przyszłą niedzielę parafia w Ogorzelinach będzie uroczyście obchodziła swoją doroczną uroczystość odpustową ku czci Podwyższenia Krzyża św. Na Sumę odpustową o godz. 12:30 serdecznie zaprasza ks. Proboszcz.

7. Po przerwie wakacyjnej swoją działalność wznawiają wspólnoty działające przy naszej parafii, które zapraszają wszystkich chętnych: dzieci, młodzież i dorosłych do aktywnego włączenia się w działalność naszej wspólnoty parafialnej. Chłopców, którzy pragną służyć przy ołtarzu zapraszamy do grona ministrantów (opiekun – ks. Mateusz). Dziewczęta, które lubią śpiewać zapraszamy do scholii „Hosanna’’ (opiekun – Pan organista – Michał Leszczyński). Zapraszamy dzieci i młodzież do koła misyjnego (opiekun – ks. Mateusz).

Zapraszamy do Apostolstwa Dobrej Śmierci (opiekun – ks. Brunon). Dorosłych: Panie i Panów, którzy pragną swym śpiewem ubogacać liturgię w naszym kościele zapraszamy do chóru parafialnego „Petrus et Paulus’’ (opiekun – Pan organista – Michał Leszczyński). Włączmy się również w działalność Caritasu oraz innych wspólnot. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

8. W dniu 11 października odbędzie się Parafialna Pielgrzymka Szlakiem Sanktuariów Maryjnych Diecezji Pelplińskiej. Koszt pielgrzymki wynosi 140 zł. od osoby. Zapisy u ks. Mateusza i p. Simińskiej. 

9. Dzisiaj ze stojaków prasowych można wziąć ze sobą nowy nr gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”, a także wrześniowy nr naszego biuletynu prasowego „W CIENIU KOLEGIATY”.

10. W minionym tygodniu zmarł nasz parafianin z Radzimia – śp. Adam Górski, którego pogrzeb odbył się w piątek w Dużej Cerkwicy, a wczoraj zmarła nasza parafianka z Kamienia Kraj. – śp. Agnieszka Myszkowska, której pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 11:00. Różaniec św. będzie odmawiany od dzisiaj począwszy w Kolegiacie po Mszy św. wieczornej.

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!