OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 4 stycznia 2026

1. We wtorek obchodzimy uroczystość OBJAWIENIA PAŃSKIEGO, dawniej Trzech Króli. Jest to święto obowiązujące. Msze św. będą sprawowane wg porządku niedzielnego, podczas których nastąpi błogosławieństwo kredy i kadzidła, a zbierana kolekta przeznaczona będzie w całości na misje katolickie.

W tym dniu, przed Sumą parafialną wszyscy przejdziemy w korowodzie królewskim wokół kościoła, by uroczyście złożyć w żłóbku figury Trzech Króli. Zapraszamy do licznego udziału wszystkich wiernych, a wyjątkowo na tą godzinę również dzieci.

2. Mieszkańcy Orzełka dnia 6 stycznia na godz.13:00 serdecznie zapraszają na Orszak Trzech Króli pod hasłem „Nadzieją się cieszą” połączony z żywą szopką, jasełkami, wspólnym śpiewem kolęd przy ognisku oraz poczęstunkiem. Miejsce zbiórki: krzyżówka na dole wsi. Organizatorzy proszą o przebranie dzieci, a także i siebie w stroje aniołków, pasterzy i królów.

3. Od wczoraj rozpoczęliśmy kolędę, czyli wizytę duszpasterską parafii. Plan kolęd jest wywieszony w gablotce przed kościołem, a ponadto jest wydrukowany w naszym biuletynie prasowym „W CIENIU KOLEGIATY”.

4. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Chrztu Chrystusa, która kończy liturgiczny obchód czasu Narodzenia Pańskiego. Tradycyjnie w przyszłą niedzielę odbędzie się kolekta inwestycyjna na prace renowacyjne w naszym kościele.

5. Również w przyszłą niedzielę, tj. 11 stycznia, harcerze z 3. Kamieńskiej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Sokoły”, jak co roku, będą przeprowadzali zbiórkę do puszek na rzecz dzieci potrzebujących w Sri Lance.

6. W zakrystii kościoła proszę odebrać kolejne nr prenumerowanych czasopism religijnych

7. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie: śp. Zbigniew Miazga, którego pogrzeb odbył się w piątek w Orzełku i śp. Krystyna Kerl, której pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 10:00 w Małej Cerkwicy.

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.