Ogłoszenia parafialne VI. Niedziela Zwykła 15.02.2026r.
-
Niebawem kończy się tegoroczny okres karnawałowy. Dzisiaj w Kolegiacie po Sumie parafialnej, a jutro i we wtorek, w ramach tzw. czterdziestogodzinnego nabożeństwa ekspiacyjnego, bezpośrednio po Mszach św. porannych, nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu, które potrwa do Mszy św. wieczornych. W czasie tej adoracji wszystkich wiernych zachęcamy do indywidualnego zadośćuczynienia Panu Bogu i bliźniemu, przepraszając za swoje grzechy i za grzechy naszych Braci i Sióstr, szczególnie za obmowy i kłamstwa popełnione w tegorocznym karnawale.
-
Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy 59. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Polska silna wiarą i trzeźwością”. Tematy tego Tygodnia będziemy rozważali podczas codziennych Mszy św.
Jednocześnie uświadamiamy sobie, że w tradycji chrześcijańskiej Wielki Post przeżywamy podejmując różnego rodzaju umartwienia. Między innymi wielu z nas rezygnuje z picia alkoholu, czy palenia tytoniu. Pomyśl, czy warto i sobie podjąć takie tegoroczne postanowienie wielkopostne?
-
W środę przypada tzw. POPIELEC, którym rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ilościowy – tzn. ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. połączone z posypaniem głów popiołem będą sprawowane w Kolegiacie o godz. 9:00, 15:30 i 18:00, a w kościołach filialnych o godz.16:30.
-
Jak w każdą trzecią środę m‑ca w Kolegiacie przed Mszą św. wieczorną Członkowie Apostolstwa Dobrej Śmierci, zapraszają na Różaniec św. do Siedmiu Boleści Matki Bożej.
-
W Wlk. Poście DROGĘ KRZYŻOWĄ odprawiamy w Kolegiacie w piątki o godz. 16:30 i 17:30, a w Dużej Cerkwicy o godz.16:30 i w Małej Cerkwicy o godz.17:30
GORZKIE ŻALE z kazaniem Pasyjnym będą sprawowane w Kolegiacie w niedziele o godz.17:30.
Ci wszyscy, którzy biorą czynny udział w tych nabożeństwach wielkopostnych, będąc w stanie łaski uświęcającej, uzyskują jednocześnie odpust zupełny.
-
W sobotę, tj. 21 lutego, po Mszy św. wieczornej odbędzie się w sali „Betania” spotkanie młodzieży, drugiego roku formacji, przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania”. Obecność jest obowiązkowa, a mile widziani są również Rodzice bierzmowanych.
-
Diecezja Pelplińska od początku włącza się w akcję pomocy i solidarności z mieszkańcami Ukrainy. Kontynuując to dzieło i odpowiadając na apel Przewodniczącego KEP i Caritas Polska, biskup pelpliński Ryszard Kasyna zwraca się z prośbą o zorganizowanie na ten cel we wszystkich parafiach naszej diecezji zbiórki pieniężnej, po każdej Mszy Świętej, w niedzielę 15 lutego 2026 r. Ofiary do puszek będą zbierały niezawodne Członkinie Parafialnego Zespołu Caritas.
-
W dniu dzisiejszym w zakrystii kościoła proszę odebrać kolejne nr czasopism religijnych.
-
Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom: Stanisławie Simińskiej i Krystynie Krzanik za bezinteresowne, z własnej inicjatywy prasowanie obrusów i bielizny kielichowej z naszej Kolegiaty. Bóg zapłać.
-
Caritas Diecezji Pelplińskiej zachęca, aby całe rodziny i parafie zaangażowały się w akcję „Skarbonka miłosierdzia”. W tym roku nasza jałmużna wspiera integrację i rehabilitację osób z niepełnosprawnością. Skarbonki są wyłożone na stojakach prasowych w kruchtach naszych kościołów. Dzieci są również zaproszone do udziału w akcji „Skarbonka miłosierdzia”, które otrzymają w swoich szkołach od katechetów.
Wszystkich zachęcamy do odpowiedniej ofiarności!
INFORMACJA DO OGŁOSZEŃ PARAFIALNYCH
W NIEDZIELĘ, 15 LUTEGO 2026 R.
W pierwszy piątek Wielkiego Postu, 20 lutego 2026 r. Kościół w Polsce obchodzi dzień modlitwy i solidarności z osobami skrzywdzonymi wykorzystaniem seksualnym. Dlatego w tym dniu biskup pelpliński Ryszard Kasyna wyznaczył bazyliki mniejsze naszej diecezji jako centra modlitwy w intencji osób skrzywdzonych, gdzie wspólnota diecezjalna w sposób szczególny wyrazi solidarność z nimi.
Zapraszamy na Msze Święte, które będą sprawowane: w Pelplinie o godzinie 18.00 pod przewodnictwem bpa Ryszarda Kasyny oraz w Chojnicach o godzinie 8.30 i w Koronowie o godzinie 18.00.
Radio Głos zaprasza również tego dnia na poranną audycję w rozmowie z członkami Zespołu ds. Prewencji Diecezji Pelplińskiej, a także w najnowszym „Pielgrzymie” zapraszamy do przeczytania artykułu dotyczącego tej tematyki.

