Ogłoszenia parafialne VI. Niedziela Wielkanocy 10.05.2026r.
1. W poniedziałek, we wtorek i w środę przypadają tzw. „Dni Krzyżowe”, w czasie których Kościół modli się do Boga w różnych potrzebach ludzi, a zwłaszcza o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Msze święte w te dni połączone z procesjami i nabożeństwami o urodzaje w poszczególnych miejscowościach będą sprawowane wg następującego porządku:
11 maja (poniedziałek) – Duża i Mała Cerkwica – godz.16:30;
Witkowo – godz. 17:00
Dąbrowa – godz. 19:00
Orzełek – godz. 18:00
13 maja (środa) – Kamień Kraj. – godz. 18:00
2. W środę, 13 maja br. we wspomnienie NMP Fatimskiej po przerwie zimowej wznawiamy nabożeństwa ku czci MB Fatimskiej. Do odmówienia Różańca św. i niesienia figury Matki Bożej zapraszamy Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Wszystkich wiernych zapraszamy do licznego uczestnictwa.
3. W sobotę w Kolegiacie Mszą św. o godz. 16:00 rozpoczną się uroczyste Gminne obchody Dnia Strażaka, na które zapraszają organizatorzy.
4. W przyszłą niedzielę w całym Kościele Powszechnym obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienie Pańskie a od poniedziałku – 18 maja rozpoczniemy Dni modlitw o Ducha Świętego.
5. Informujemy, że w przyszłą niedzielę ks. Brunon Lubiński obchodzi 45. rocznicę swoich święceń kapłańskich. Sumę o godz. 11:00 będziemy sprawowali w jego intencji.
6. Przypominamy o obowiązku spowiedzi św. wielkanocnej, tzw. „usznej”, która kończy się w Niedzielę Trójcy Świętej – 31 maja br. Okazja do spowiedzi św. jest codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną.
7. W gablotce parafialnej jest wywieszona informacja o warunkach rekrutacji na rok akademicki 2026/2027 dla tegorocznych maturzystów, którzy pragną pójść do naszego Seminarium. Powołanych zachęcamy do zapisów na wyższe studia filozoficzno-teologiczne w naszym WSD w Pelplinie. Najserdeczniej zapraszamy
8. Opłaty ubezpieczeniowe PZU wszystkich obiektów sakralnych w naszej parafii wynoszą obecnie 6.050 zł. W minionym tygodniu również zapłaciłem 4.000 zł. za przycięcie drzew na cmentarzu w Kamieniu Krajeńskim. Zatem polecam i proszę o odpowiednią hojność podczas przyszło tygodniowej kolekty na wyżej wymienione cele, z góry składając serdeczne Bóg zapłać, jak również i za dzisiejszą kolektę przeznaczoną na zapłatę za III – końcowy etap konserwacji i renowacji zabytkowej chrzcielny w Kolegiacie.
9. W zakrystiach kościołów jest wyłożona lista do podpisów wspierających petycję „Nie dla edukacji „zdrowotnej” w szkołach”. Z niepokojem odbieramy informację o planach wprowadzenia do szkół obowiązkowego przedmiotu o nazwie Edukacja Zdrowotna. Jednym z jego komponentów jest wulgarny instruktaż seksualny. Już od IV klasy szkoły podstawowej dzieci mają się uczyć zachowań seksualnych, oswajać się z patologiami. Następnie mają przygotowywać się do podejmowania współżycia. Zachęcamy do składania swoich imiennych podpisów.
10. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę w godz. od 15:00 – 17:30 w Kolegiacie odbędzie się przegląd pieśni i piosenek maryjnych pod hasłem „Królowej Anielskiej śpiewajmy. Zapraszamy wszystkich wiernych.

