Ogłoszenia parafialne Zesłanie Ducha Świętego 24.05.2026r.

1. Jutro, obchodzimy święto NMP, Matki Kościoła.

2. We wtorek, tj. 26 maja obchodzimy Dzień Matki. W tym dniu podczas nabożeństwa majowego będziemy szczególnie modlili się. w intencji wszystkich naszych Matek, zarówno za żyjących, jak i zmarłych. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

3. W czwartek obchodzimy święto JEZUSA CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGOWIECZNEGO KAPŁANA. Jest to dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

4. Spowiedź św. dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców, odbędzie w piątek w godz. 16:00 – 17:30

5. W sobotę ks. Bp Diecezjalny podczas Mszy św. o godz. 18:00 w Kolegiacie udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszego dekanatu. Zatem Mszy św. z niedzieli w najbliższą sobotę nie będzie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji młodzieży bierzmowanej.

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ, która kończy tegoroczny okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Spowiedzi św. słuchamy codziennie przed poranną i wieczorną Mszą św.

7. Również w przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędzie się uroczyste przyjęcie dzieci do Pierwszej Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 11:00. Pozostałe Msze św. będą sprawowane w Kolegiacie o godz. 7:30, 9:30 i 18:00. Zbiórka dzieci przy zakrystii kościoła o godz. 10:45.

8. W związku ze zbliżającą się uroczystością Bożego Ciała i Oktawą, już dzisiaj uprzejmie prosimy: wszystkich wiernych o wzajemną pomoc w przygotowaniu i udekorowaniu czterech ołtarzy eucharystycznych na trasie procesji:

I – na bloku przy ul. M. Kolbego 1 (pomoc: mieszkańcy Dużej Cerkwicy)

II – przy wjeździe do Domu Kultury (pomoc: mieszkańcy Małej Cerkwicy)

III – ul. Przykop – przy wjeździe do sklepu P. Czapiewskiego (pomoc: Członkowie Apostolstwa Dobrej Śmierci),

IV – ul. Przykop – u p. Chajek (pomoc: Członkinie Żywego Różańca z Kamienia Kraj,).

- Panów Strażaków z OSP Orzełek prosimy o niesienie baldachimu w czasie procesji Bożego Ciała i również podczas całej Oktawy Bożego Ciała.

- wszystkie Członkinie Żywego Różańca o udział w procesji ze świecami

- dziewczynki z klas O, I, IIIII oraz młodsze zapraszamy do sypania kwiatków, a p. Katechetkę prosimy o przeprowadzenie prób sypania kwiatków wokół Kolegiaty w przyszły wtorek o godz. 17:15. Również na próby proszona jest młodzież dosypująca kwiatki.

- młodzież bierzmowaną, niewiasty i mężczyzn prosimy o niesienie Figury MB Fatimskiej i wszystkich chorągwi w ustalonym przez siebie składzie.

- prosimy również wszystkich parafian o odpowiednie udekorowanie okien swoich mieszkań i sklepów na całej trasie procesji eucharystycznej.

Wszyscy na całej trasie procesji czynnie uczestniczymy śpiewając w odpowiednim skupieniu pieśni eucharystyczne.

  1. W zakrystiach kościołów proszę odebrać prenumerowane czasopisma religijne.

  2. Dzisiaj podczas Sumy parafialnej odbędzie się obrzęd poświecenia nowego ornatu z wizerunkiem wszystkich świętych, jako dar Jubilata ks. Brunona Lubińskiego dla naszej Kolegiaty. Bóg zapłać.

  3. Za przywiezienie drzewa na opał Panom: Janowi Steinborn, Antoniemu Liss, Grzegorzowi Blejder, Romanowi Majewskiemu, Piotrowi Kerl, Andrzejowi Szylka, Bogdanowi Siuda, Mirosławowi Kobus i Dariuszowi Borlik składamy najserdeczniejsze Bóg zapłać.

  4. Za wykonanie nowego opierzenia na wieży Kolegiaty Firmie p. Sł. Czapiewskiego również Bóg zapłać.

  5. Także serdeczne podziękowanie składamy p. Organiście za inicjatywę i przygotowanie całego przeglądu pieśni i piosenek maryjnych, który odbył się w minioną niedzielę w Kolegiacie. Bóg zapłać.