Ogłoszenia parafialne Zesłanie Ducha Świętego 24.05.2026r.
1. Jutro, obchodzimy święto NMP, Matki Kościoła.
2. We wtorek, tj. 26 maja obchodzimy Dzień Matki. W tym dniu podczas nabożeństwa majowego będziemy szczególnie modlili się. w intencji wszystkich naszych Matek, zarówno za żyjących, jak i zmarłych. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
3. W czwartek obchodzimy święto JEZUSA CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA. Jest to dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
4. Spowiedź św. dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców, odbędzie w piątek w godz. 16:00 – 17:30
5. W sobotę ks. Bp Diecezjalny podczas Mszy św. o godz. 18:00 w Kolegiacie udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszego dekanatu. Zatem Mszy św. z niedzieli w najbliższą sobotę nie będzie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji młodzieży bierzmowanej.
6. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ, która kończy tegoroczny okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Spowiedzi św. słuchamy codziennie przed poranną i wieczorną Mszą św.
7. Również w przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędzie się uroczyste przyjęcie dzieci do Pierwszej Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 11:00. Pozostałe Msze św. będą sprawowane w Kolegiacie o godz. 7:30, 9:30 i 18:00. Zbiórka dzieci przy zakrystii kościoła o godz. 10:45.
8. W związku ze zbliżającą się uroczystością Bożego Ciała i Oktawą, już dzisiaj uprzejmie prosimy: wszystkich wiernych o wzajemną pomoc w przygotowaniu i udekorowaniu czterech ołtarzy eucharystycznych na trasie procesji:
I – na bloku przy ul. M. Kolbego 1 (pomoc: mieszkańcy Dużej Cerkwicy)
II – przy wjeździe do Domu Kultury (pomoc: mieszkańcy Małej Cerkwicy)
III – ul. Przykop – przy wjeździe do sklepu P. Czapiewskiego (pomoc: Członkowie Apostolstwa Dobrej Śmierci),
IV – ul. Przykop – u p. Chajek (pomoc: Członkinie Żywego Różańca z Kamienia Kraj,).
- Panów Strażaków z OSP Orzełek prosimy o niesienie baldachimu w czasie procesji Bożego Ciała i również podczas całej Oktawy Bożego Ciała.
- wszystkie Członkinie Żywego Różańca o udział w procesji ze świecami
- dziewczynki z klas O, I, II i III oraz młodsze zapraszamy do sypania kwiatków, a p. Katechetkę prosimy o przeprowadzenie prób sypania kwiatków wokół Kolegiaty w przyszły wtorek o godz. 17:15. Również na próby proszona jest młodzież dosypująca kwiatki.
- młodzież bierzmowaną, niewiasty i mężczyzn prosimy o niesienie Figury MB Fatimskiej i wszystkich chorągwi w ustalonym przez siebie składzie.
- prosimy również wszystkich parafian o odpowiednie udekorowanie okien swoich mieszkań i sklepów na całej trasie procesji eucharystycznej.
Wszyscy na całej trasie procesji czynnie uczestniczymy śpiewając w odpowiednim skupieniu pieśni eucharystyczne.
-
W zakrystiach kościołów proszę odebrać prenumerowane czasopisma religijne.
-
Dzisiaj podczas Sumy parafialnej odbędzie się obrzęd poświecenia nowego ornatu z wizerunkiem wszystkich świętych, jako dar Jubilata ks. Brunona Lubińskiego dla naszej Kolegiaty. Bóg zapłać.
-
Za przywiezienie drzewa na opał Panom: Janowi Steinborn, Antoniemu Liss, Grzegorzowi Blejder, Romanowi Majewskiemu, Piotrowi Kerl, Andrzejowi Szylka, Bogdanowi Siuda, Mirosławowi Kobus i Dariuszowi Borlik składamy najserdeczniejsze Bóg zapłać.
-
Za wykonanie nowego opierzenia na wieży Kolegiaty Firmie p. Sł. Czapiewskiego również Bóg zapłać.
-
Także serdeczne podziękowanie składamy p. Organiście za inicjatywę i przygotowanie całego przeglądu pieśni i piosenek maryjnych, który odbył się w minioną niedzielę w Kolegiacie. Bóg zapłać.

