OGŁOSZENIA XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 12 października 2025 r.
-
W dzisiejszą niedzielę, XXV Dzień Papieski - pod hasłem „Św. Jan Paweł – Prorok Nadziei” przed kościołami odbywają się ogólnopolskie zbiórki do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży w myśl hasła „DZIELMY SIĘ MIŁOŚCIĄ”.
-
W poniedziałek, tj. 13 października, po Mszy św. wieczornej będzie sprawowane ostatnie tegoroczne nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Różaniec św. i figurę Matki Bożej poprowadzą wokół Kolegiaty Członkowie Apostolstwa Dobrej Śmierci. W związku z powyższym w tym dniu Różańca św. o godz. 17:30 nie będzie.
-
We wtorek przypada Dzień Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela. W tym dniu podczas Różańca św. będziemy modlili się w intencji wszystkich naszych Nauczycieli, modląc się również za zmarłych Wychowawców.
-
W sobotę, tj. 18 października, obchodzimy święto św. Łukasza, Ap. – patrona służby zdrowia. W tym dniu podczas Różańca św. modlimy się za całą miejscową służbę zdrowia.
-
Od przyszłej niedzieli obchodzimy Tydzień Misyjny, pod hasłem „Misjonarze Nadziei”. W tym dniu kolekta w całości będzie przeznaczona na misje katolickie.
-
W dalszym ciągu przypominamy o wznawianiu opłat za groby i rezerwację miejsc na miejscowych cmentarzach parafialnych oraz o uregulowaniu opłat za nowo postawione nagrobki.
-
W trosce o zmarłych nie zapominajmy o duchowej pomocy dla nich, polecając ich dusze szczególnym modlitwom Kościoła. W biurze parafialnym i w zakrystiach kościołów przyjmujemy zdrowaśki roczne, jednorazowe i intencje na Msze św. zbiorowe za zmarłych, które będziemy sprawowali wyłącznie tylko w Dzień Zaduszny w Kolegiacie, ze względu na przypadającą tym roku niedzielę, o godz. 7:30 i 11:00, a w kościołach filialnych wg porządku niedzielnego. Karteczki do wypisania są wyłożone na stojaku prasowym w kruchcie Kolegiaty w zakrystiach wszystkich kościołów. Wypisując karteczki na „Mszę św. zbiorową”, zaznaczamy, o której godzinie mają być wygłoszone w Kolegiacie.
Uprzejmie prosimy, aby wszystkie karteczki były wypisywane bardzo wyraźnie z uwzględnieniem odpowiednich godzin odmawiania!!! -
W dniu dzisiejszym w zakrystiach kościołów proszę odebrać prenumerowane czasopisma religijne.
-
W minionym tygodniu zmarł nasz parafianin z Orzełka śp. Franciszek Substych, którego pogrzeb odbył się w środę. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!
-
Wszystkim, którzy brali udział w pogrzebie Urszuli Modrzejewskiej, we wtorek w Nowym Mieście Lubawskim i tym, którzy modlili się za zmarłą, odmawiając Różaniec św. w Kolegiacie – w imieniu rodziny składam serdeczne Bóg zapłać.

