OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 19.10.2025
-
Dzisiejszą Niedzielą Misyjną rozpoczynamy TYDZIEŃ MISYJNY pod hasłem: „Misjonarze nadziei pośród narodów”. Tematy tegorocznego Tygodnia Misyjnego rozważać będziemy podczas nabożeństw różańcowych. Zapraszamy, więc wszystkich wiernych do jeszcze liczniejszego uczestnictwa we wspólnej – rodzinnej modlitwie różańcowej w kościele.
Dzisiaj również przypada Narodowy Dzień duchownych niezłomnych i 41. rocznica (1984) zamordowania bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
Za złożone ofiary podczas dzisiejszej kolekty, przeznaczonej na misje, składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
-
W poniedziałek w liturgii wspominamy Św. Jana Kantego, prezbitera. Jednocześnie w WSD w Pelplinie odbędzie się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego. Również w tym dniu przypada rocznica pomordowania Kapłanów pelplińskich w roku 1939 podczas tzw. „Krwawej jesieni pelplińskiej”.
-
W środę obchodzimy wspomnienie św. Jana Pawła II. W tym dniu w naszym województwie obchodzimy uroczystość głównego patrona naszego województwa – św. Jana Pawła II, któremu powierzamy wszelkie spawy dotyczące tego województwa.
-
W przyszłą niedzielę wyjątkowo zbierana kolekta, jako inwestycyjna, będzie przeznaczona na dalsze prace konserwatorskie w naszej Kolegiacie. Polecamy ją szczególniejszej ofiarności, składając z góry Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.
-
W zakrystiach naszych kościołów i w biurze parafialnym przyjmujemy zdrowaśki roczne, jednorazowe i intencje na Msze św. zbiorowe.
-
Już dzisiaj informujemy dzieci i młodzież, aby godnie mogli się przygotować, na przyszły piątek, tj. 31 października na spotkanie ze ŚWIĘTYMI I ANIOŁAMI. Zapraszamy o godz. 16:00 do Kolegiaty na wspólne spotkanie ze świętymi. Zachęcamy do przebrania się w strój świętego lub Anioła. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!
-
Ponownie prosimy, aby opadłe liście z drzew wrzucać wyłącznie do murowanego śmietnika na cmentarzu w Kamieniu Kr. Wprost jest bezwzględny zakaz wrzucania razem z liśćmi woreczki nylonowe, albo sztuczne kwiaty, albo zużyte znicze. Z góry dziękujemy za zrozumienie!!!

