Ogłoszenia parafialne na XXX Niedzielę zw.-26.10.2025 r.
-
Za dzisiejszą kolektę inwestycyjną przeznaczoną na opłaty związane z położeniem polbruku nowego odcinka ścieżki na cmentarzu w Kamieniu, zgodnie z moimi noworocznymi zapowiedziami, składam Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać. Co roku będziemy sukcesywnie układali polbruk na pozostałych ścieżkach cmentarnych.
-
W sobotę przypada Uroczystość WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Msze św. będą sprawowane w Kolegiacie wg porządku niedzielnego, a po południu o godz.14:30 na cmentarzu w Kamieniu Krajeńskim nabożeństwo za zmarłych z kazaniem okolicznościowym. Tradycyjnie na filiach Msze św. połączone z nabożeństwami na cmentarzach będą sprawowane: w Orzełku i Witkowie o godz.12:00, a w Dużej i Małej Cerkwicy o godz.14:00.
W tym dniu zbierana kolekta na cmentarzach jest przeznaczona na całoroczne opłaty za wodę i za przede wszystkim wywozy śmieci cmentarnych, których opłaty są bardzo wysokie.
Uprzejmie prosimy o zrozumienie i Waszą, ale Wszystkich będących na cmentarzach,
o znacznie hojniejszą ofiarę, którą będą zbierali ministranci przed bramkami w Kamieniu Kr.
3. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Zaduszny. Msze św. zbiorowe za zmarłych będą sprawowane w Kolegiacie o godz. 7:30 i 11:00, a w Dużej Cerkwicy o godz. 9:30 i Małej Cerkwicy o godz. 11:00.
-
W uroczystość Wszystkich Świętych po południu i w Dzień Zaduszny przez cały dzień w każdym kościele, będąc w stanie łaski uświęcającej, można uzyskać odpust zupełny za zmarłych.
Ponadto w dniach od 1–8 XI (codziennie jeden raz) za pobożne nawiedzenie cmentarza oraz odmówienie – choćby tylko w sposób duchowy – jakiejkolwiek modlitwy w intencji zmarłych, można uzyskać odpust zupełny za zmarłych.
5. Od 3 listopada, aż do wyczerpania zdrowasiek jednorazowych, o godz.17:30 będziemy odmawiali w Kolegiacie Różaniec św. za zmarłych.
6. W biurze parafialnym i w zakrystii kościołów przyjmujemy intencje na Mszę św. zbiorową za zmarłych i zdrowaśki jednorazowe. Natomiast wypominki roczne przyjmujemy do 15 listopada.
Ponownie przypominamy o przedłużaniu opłat za groby i rezerwacje miejsc na cmentarzach parafialnych.
7. W ubiegłą niedzielę w całej Polsce przeprowadzano liczenie wiernych uczestniczących w kościele na Mszy św. i przyjmujących Komunię św. W naszej parafii ogółem uczestniczyło zarówno w Kolegiacie, jak i filiach 1.268 wiernych, co stanowi 34,73%. Natomiast Komunię św. przyjęło 737 wiernych uprawnionych do komunikowania, co stanowi 29,48%.
8. Na piątek ponownie zapraszamy dzieci i młodzież „od przedszkola do Opola” i wszystkich chętnych na spotkanie ze ŚWIĘTYMI I ANIOŁAMI. Zapraszamy o godz. 16:00 do Kolegiaty na wspólne spotkanie ze świętymi. Zachęcamy do przebrania się w strój świętego lub Anioła. CZEKAMY!!!
9. W piątek odbędzie się spowiedź św. przed uroczystością Wszystkich św., by będąc w stanie łaski uświęcającej móc uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Będzie to jednocześnie spowiedź św. miesięczna dzieci i młodzieży. Spowiedzi św. na filiach będziemy słuchali w godz. 16:30 – 17:00, a w Kolegiacie od godz. 17:00 – 18:00.
10. W zakrystiach naszych kościołów prosimy odebrać prenumerowane czasopisma religijne.
11. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie z Kamienia Kr. – śp. Mieczysław Dost, którego pogrzeb odbył się w piątek i śp. Janina Giersz, której pogrzeb odbył się w sobotę.
Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!

