Ogłoszenia 2 listopada – Dzień Zaduszny

1. Serdecznie dziękujemy za wspólną rodzinną modlitwę różańcową w październiku, za obecność na Mszy św., za prace wykonane na rzecz parafii, dekorację na wszystkich Świętych.

2. Odpust zupełny za zmarłych możemy uzyskać raz dziennie za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych do 8 listopada włącznie. Uzyskamy go przez spełnienie zwykłych warunków: bycie w stanie łaski uświęcającej, postanowienie nieprzywiązywania się do żadnego grzechu, nawiedzenie cmentarza, odmówienie modlitw: Ojcze Nasz i Wierzę w Boga w intencji, w której modli się Papież.

3. Jak już informowaliśmy, tylko do 15 listopada, jeszcze przyjmujemy wypominki roczne. W dalszym ciągu przypominamy o uregulowaniu opłat za groby i za rezerwację miejsc na miejscowych cmentarzach parafialnych. Informujemy jednocześnie, że miejsca nieopłacone po 20. latach po pogrzebie lub nie przedłużane, od wiosny przyszłego roku, ulegną kolejnej likwidacji zgodnie z obowiązującym prawem dotyczącym cmentarzy tak komunalnych, jak i parafialnych.

4. Od poniedziałku o godz. 17:30 będziemy odmawiali w Kolegiacie Różaniec św. w intencji tych zmarłych, których poleciliśmy w składanych zdrowaśkach jednorazowych, aż do wyczerpania zdrowasiek.

5. W I Czwartek miesiąca, w Kolegiacie po Mszy św. wieczornej, odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, które potrwa do godz. 20:00, a w I Piątek dalszy ciąg wystawienia po Mszy św. porannej do wieczornej.

6. W przyszłą niedzielę przed naszymi kościołami odbędą się zbiórki do puszek na rzecz Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

7. W zakrystii kościoła, w dniu dzisiejszym, proszę odebrać kolejne numery czasopism religijnych, a przy wyjściu z kościoła zabrać listopadowy numer Naszego Biuletynu prasowego: „W CIENIU KOLEGIATY”.

8. Dziękujemy p. Piotrowi Młodzik za ofiarowane kwiaty do dekoracji kwiatowej w Kolegiacie. Serdeczne Bóg zapłać.

9. Dziękujemy wszystkim uczestnikom – “Świętym i Aniołom” – Rodzicom, którzy pomogli w przygotowaniu, organizacji i przeprowadzeniu „Balu Wszystkich Świętych”. Szczególnie dziękujemy niezastąpionej Pani Stefanii Czapiewskiej – katechetce, która koordynowała całe wydarzenie. Serdeczne Bóg Zapłać.

10. Od dnia dzisiejszego w zakrystiach kościołów można nabywać świece wigilijne, w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom Caritas”. Cena małej świecy wynosi 11 zł., a dużej 21 zł. Zachęcamy do nabywania.

11. Zmarła nasza parafianka śp. Maria Tybura z Orzełka. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 10:00, a Różaniec św. za zmarłą jest odmawiany w świetlicy w Orzełku o godz. 19:00. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.