Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu 21.12.2025 r.
-
Dzisiaj Członkinie Caritas w kruchtach naszych kościołów rozprowadzają sianko na stół wigilijny.
-
We wtorek będzie sprawowana ostatnia tegoroczna Msza św. roratnia, na którą Wszystkich serdecznie zapraszamy.
-
W środę przypada WIGILIA NARODZENIA PAŃSKIEGO – wiernych zachęcam do godnego przeżywania Wigilii oraz Świąt Narodzenia Pańskiego, by rzeczywiście Chrystus mógł się narodzić w sercu każdego katolika.
O godz.22.00 będą sprawowane w Kolegiacie i na filiach uroczyste Msze św. wigilijne, a w Kolegiacie o północy PASTERKA.
-
W uroczystość NARODZENIA PAŃSKIEGO Msza św. w Kolegiacie o godz. 7:30 wypadnie, pozostałe Msze św. jak w niedziele.
-
W piątek – w święto św. Szczepana – tradycyjnie przed kościołami odbędą się zbiórki do puszek na rzecz KUL. Msze św. będą sprawowane wg porządku niedzielnego. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
-
W przyszłą niedzielę, w uroczystość Świętej Rodzin, podczas Sumy parafialnej w Kolegiacie nastąpi uroczyste zakończenie Roku Jubileuszowego, połączone z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, na które zapraszamy Czcigodnych naszych Małżonków do licznego uczestnictwa.
-
W zakrystii kościoła proszę odebrać kolejne numery czasopism religijnych.
-
Podczas ubiegło niedzielnej kolekty inwestycyjnej zebrano łącznie 5.790 zł. Za hojność składanych ofiar serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
-
Za ofiarowanie i przywiezienie choinek do kościołów składamy serdeczne podziękowania Panom: Jackowi Kucharskiemu i Romanowi Dropiewskiemu. Także dziękujemy: Państwu Bożenie Grzebielucha, Romanowi Majewskiemu, Grzegorzowi Blejder, Mirosławowi Kobus, Mariuszowi Orzada i Antoniemu Liss za ustawienie i przyozdobienie tych choinek w Kolegiacie. Bóg zapłać.

