Ogłoszenia parafialne Zmartwychwstanie Pańskie 05.04.2026r.
-
W jutrzejszy Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą sprawowane wg porządku niedzielnego, kolekta przeznaczona jest na KUL.
Dni oktawy Wielkanocy mają, podobnie jak Niedziela Zmartwychwstania, rangę uroczystości. Zatem w piątek, w oktawie Wielkanocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
-
Nowenna do Miłosierdzia Bożego będzie sprawowana od dzisiaj do soboty włącznie po Mszy św. wieczornej.
-
Przyszła, II Niedziela Wielkanocna, obchodzona jest, jako Niedziela MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Nabożeństwo do Miłosierdzia będzie sprawowane o godz. 15:00. W tym dniu odbędzie się tradycyjnie kolekta inwestycyjna.
-
Siostrze Karolinie i podopiecznym oraz wszystkim czynnie zaangażowanym przy tworzeniu i dekorowaniu tegorocznego Grobu Pańskiego i Ciemnicy, a także dekoracji kwiatowej w Kolegiacie składamy serdeczne podziękowanie. Również dziękujemy Paniom na filiach za ich prace przy udekorowaniu kościołów.
-
Również serdeczne podziękowanie składamy ks. Mateuszowi za liturgiczne przygotowanie ceremonii i ołtarzy na całe Triduum Paschalne. Bóg zapłać.
-
Dziękujemy młodzieży uczestniczącej w Diecezjalnym Spotkaniu Młodych w Kościerzynie, a w szczególności opiekunom: p. Stefani Czapiewskiej i p. Joannie Cyborowskiej. Bóg zapłać.
-
Wyrażamy serdeczne podziękowanie Panom Strażakom, z OSP Dąbrowa, trzymającym wartę przy Grobie Pańskim i niosącym baldachim w procesji rezurekcyjnej. Bóg zapłać.
-
Dziękujemy wszystkim wiernym, którzy tak gremialnie uczestniczyli tu w Kolegiacie i korzystali z TV internetowej we wszystkich nabożeństwach Triduum Paschalnego, a również: Panom Organistom, chórowi parafialnemu, Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii św., całej służbie liturgicznej ołtarza, Harcerzom z 3 Kamieńskiej Wielopoziomowej Drużyny „Sokoły”. Bóg zapłać.
-
Wszystkim wiernym, którzy składają swoje stosowne ofiary na realne potrzeby naszych kościołów zarówno do koszyka, jak i przelewają na konto parafii – Bóg zapłać.
-
Informujemy, że ostatnią decyzją ks. Bpa Diecezjalnego termin udzielenia sakramentu Bierzmowania został przesunięty na sobotę 30 maja o godz. 18:00.

